بیش از دویست جلد کتاب‌های قدیمی شامل چاپ‌های سنگی و سربی و نسخه خطی از سوی خانواده مرحوم آیت‌الله غروی به کتابخانه مجلس اهدا شد.


علی‌اکبر زارع بیدکی مدیر فراهم آوری کتابخانه مجلس گفت: 234 جلد کتاب و مجله قدیمی چاپ سنگی و سربی به همراه 9 عنوان کتاب خطی از سوی فروزان کمالی همسر مرحوم آیت‌الله صدرالدین غروی به کتابخانه مجلس اهداء شد. 

 وی افزود: به گفته فروزان کمالی آیت‌الله غروی مدتی ساکن نجف اشرف و خدمت آیت‌الله حاج  سید حسین علوی بوده است. وی پس از ورود به ایران در سال 1342 رئیس اسبق دیوان عدالت اداری و قاضی دیوان عالی کشور می‌گردد. ایشان در همان زمان حامی و یار امام خمینی در مبارزات علیه رژیم پهلوی بوده‌اند.

 زارع بیدکی گفت: فعالیت سیاسی آیت‌الله غروی بر علیه رژیم باعث دستگیری ایشان در همان سال شده و از سال 1343 تا 1357 در زندان ساواک متحمل شکنجه‌های فراوان شدند و سرانجام در سال 1357 ده روز پس از آزادی از زندان، بر اثر جراحات سنگین به شهادت می‌رسند.

 مدیر بخش فراهم آوری کتابخانه مجلس افزود: به گفته همسر ایشان اعلامیه‌ها و مدارک زیادی در منزل وی بوده است که به دلیل ترس از رژیم پهلوی تمام اسناد را در لابلای دیوارهای منزل پنهان کرده بودند.

 وی گفت: طبق وصیت‌نامه آیت‌الله غروی کتابخانه شخصی ایشان باید به یکی از مراکز و کتابخانه‌های مهم اهداء می‌گردید که همسر ایشان کتابخانه مجلس را انتخاب نمودند.

 بر اساس اعلام روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، زارع بیدکی گفت: مجموعه منابع اهدایی ایشان که 243 جلد می‌باشد را می توان به سه گروه تقسیم کرد: کتب قدیمی چاپ سنگی و سربی، کتب خطی، کتب و نشریات چاپی قدیمی.