کتابخانه ملی بیش از 1700 جلد کتاب خطی و چاپ سنگی دریافت کرده است

از میان این تعداد کتاب خطی و چاپ سنگی، یک هزارو 109 نسخه به صورت خرید، 181 نسخه به صورت اهدایی و 452 مورد نیز به صورت امانی به کتابخانه ملی واصل شده است.

 گفتنی است بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، این سازمان با دارا بودن کمیته تخصصی نسخ خطی و نفیس، اقدام به خرید نسخه های ارزشمند می کند و علاقه مندان می توانند برای ارزیابی نسخه های خطی خود به این کمیته مراجعه کنند. همچنین علاوه بر فروش نسخه های ارزشمند، علاقه مندان و سازمان های مختلف می توانند از نسخه های خطی و چاپ سنگی ارزشمند خود به نام خود افراد و به صورت امانی در شرایط استاندارد، نگهداری کنند.

/ 1 نظر / 2 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐────────────────────────────────────────────────────┌ پیامبر اعظم (که درود خداوند بر او و خاندان پاکش باد) فرمودند: به درستی بنده نماز می خواند برای او، نه یک ششم آن و نه یک دهم آن نوشته نمی شود، جز این نیست که برای بنده از نمازش آن مقدار نوشته می شود که به آن توجه کرده است. بحار الانوار، ج 84، ص 237 و اصول وافی، ج 2، ص 105 ┘────────────────────────────────────────────────────└