1825 نسخه کتاب خطی ارزشمند به گنجینه آستان قدس افزوده شد

رئیس سازمان یادشده با اعلام این خبر گفت: «از مجموع این دست ‌نویس‌ های کهن (نسخه‌ های خطی)، یک هزار و 672 جلد با توجه به ارادت و علاقه مردم به حضرت رضا علیه ‌السلام و کتابخانه آن حضرت، و همین طور فراهم ‌آوری شرایط نگه‌داری ویژه برای دست ‌نویس ‌های کهن در این سازمان، به این کتابخانه اهدا شده است».    

 

محمدهادی زاهدی افزود: « از این تعداد، 153 جلد نیز خریداری و به گنجینه مخطوطات سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزوده شده است».

 

وی افزود: «سازمان کتابخانه ‌‌ها، موزه ‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، بر اساس آخرین آمار، بیش از 85 هزار دست‌ نویس کهن، 43 هزار و 810 کتاب چاپ سنگی، 137 هزار و 429 منبع دیجیتالی و 48 هزار و 343  میکروفیلم در اختیار دارد».

 

گفتنی است که سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به واسطه انتساب به آستان ملکوتی حضرت رضا علیه ‌السلام، در طول تاریخ، پذیرای بسیاری از دست ‌نویس ‌های نفیس، آثار موزه ‌ای و اسناد ارزشمند بوده است و امروزه به عنوان گنجینه منحصر به فردی از میراث فرهنگی، تصویری بی‌بدیل از عشق و ارادت دانشمندان، نویسندگان، واقفان و دوستداران ائمه اطهار علیهم‌ السلام را نشان می‌دهد.

/ 0 نظر / 4 بازدید