فراخوان مقاله با موضوع «میراث فرهنگی در عصر دیجیتال»

نشست اقماری با موضوع «میراث فرهنگی در عصر دیجیتال»، که به وسیله بخش حفاظت و نگهداری ایفلا سازماندهی شده است در سیزدهم و چهاردهم آگوست 2014( 22و 23 مرداد 93) در ژنو، قبل از کنفرانس عمومی و سالانه ایفلا در لیون، زیر نظر انجمن کتابخانه ژنو برگزار خواهد شد.

 

 انجمن کتابداران بین المللی در ژنو و دانشکده علوم اطلاعات ژنو، قصد دارد به انعکاس بیشترین مسائل روز در حوزه " میراث فرهنگی در عصر دیجیتال " بپردازد. این نشت، مکانی برای مبادله و به اشتراک گذاری عقاید بین سوئیس و متخصصان اطلاعات از سراسر جهان خواهد بود.

 

دعوت به مشارکت در موضوعاتی چون:

 

v      چالش های میراث فرهنگی:

 

  • مشکلات و مسائل مربوط به حفاظت- آخرین پیشرفتهای تکاملی مربوط به مخاطرات ( انسانی، طبیعی مانند تغییر آب و هوا، تأثیر فناوری های مجازی )
  • توسعه پایدار و میراث فرهنگی
  • مسائل حقوقی و میراث فرهنگی
  • سازماندهی مجدد عصر دیجیتال در رابطه با حفاظت، شامل  حفاظت از اشیاء دیجیتالی تولید شده، جریان کاری جدید در کتابخانه شامل حفاظت و دسترسی ( مرمت و رقومی کردن)

 

v      میراث فرهنگی به عنوان یک موضوع جهانی میان ملت ها

 

  • وضعیت حفاظت از میراث فرهنگی در افریقا: فعالیت های مربوط به حفاظت، وضعیت جاری و احتیاجات آینده بر اساس چهار موضوع مطرح شده در حوزه چالش های میراث فرهنگی
  • وضعیت حفاظت از میراث فرهنگی در امریکا ( شمال امریکا، کارائیب، جنوب امریکا): فعالیت های مربوط به حفاظت، وضعیت جاری و احتیاجات آینده بر اساس چهار موضوع مطرح شده در حوزه چالش های میراث فرهنگی
  • وضعیت حفاظت از میراث فرهنگی در آسیا - اقیانوسیه: فعالیت های مربوط به حفاظت، وضعیت جاری و احتیاجات آینده بر اساس چهار موضوع مطرح شده در حوزه چالش های میراث فرهنگی
  • وضعیت حفاظت از میراث فرهنگی در اروپا و سوئیس: فعالیت های مربوط به حفاظت، وضعیت جاری و احتیاجات آینده بر اساس چهار موضوع مطرح شده در حوزه چالش های میراث فرهنگی

 

آخرین مهلت ارسال آثار: 28 فبریه 2014 برابر با 9 اسفند 92 است. علاقمندان می بایست طرح خود را، به همراه چکیده ( 300 کلمه) و اطلاعات مربوط به زندگینامه و تماس، از طریق ایمیل به نشانی  Danielle.Mincio@bcu.unil.ch این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ، ارسال نمایند. طرح های ارسالی توسط اعضای کمیته بررسی خواهد شد.

 

اطلاعیه پذیرش طرح های منتخب، تا تاریخ 15 مارس 2014 برابر با 24 اسفند 92 اعلام خواهد شد.

 

 گفتنی است متن کامل مقالات، جهت تخصیص زمان برای ویرایش و ترجمه، می بایست تا تاریخ 1 ژوئن 2014 برابر با 11 خرداد 1393، ارسال شود.

/ 0 نظر / 12 بازدید