به روز رسانی نخستین قرآن نفیس به خط نستعلیق با قلم هوشمند

قرآن گویای بصیر ابزاری است که تحولی در زمینه یادگیری قرآن‌کریم ایجاد کرده است به گونه‌ای که همگان به اثر بخشی آن اذعان دارند و حافظان این کلام الهی برای حفظ آن بهره بسیاری برده‌اند. فایل‌های موجود در قلم گویای بصیر با محتوای کتاب قرآن کریم با خط نستعلیق در ارتباط بوده و به سادگی به محض قرار گرفتن نوک قلم بر روی کتاب، صوت مربوط به آن قسمت در آن واحد پخش می‌شود.

 

فن‌آوری قرآن گویای بصیر بدین گونه است که حس‌گر تعبیه شده در نوک قلم به محض قرار گرفتن بر روی صفحه به راحتی کدهای مخفی آن قسمت را شناسایی کرده و بلافاصله صوت مربوط به آن را فعال می‌کند، این تکنولوژی با ذخیره کدها و صوت‌ها و ایجاد ارتباط میان آنها یک محیط یادگیری تعاملی را ایجاد می‌کند که با هیچ ابزار دیگری قابل مقایسه و رقابت نیست.

 

یکی از مشکلات قرآن‌آموزان و به نوعی نوآموزان این کلام الهی روخوانی و صحیح‌خوانی است که در این مورد، یکی از تجهیزات الکترونیکی آموزشی تعاملی در حوزه علوم قرآنی با قابلیت منحصر به فرد و نبود مشابه به عنوان جدیدترین تکنولوژی آموزشی الکترونیکی در جهان اسلام، قرآن گویای بصیر است که خوشبختانه قلم‌های گذشته آن به‌روز رسانی شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

به گفته محمدتقی سرمدی مدیر انتشارات سرمدی، قلم هوشمند قرآن کریم اکنون به روزرسانی شده است و  12 قاری برجسته جهان به قرائت قرآن می‌پردازند که 9 تلاوت کننده قرآن به صورت ترتیل و 3 قاری به صورت تحقیق به تلاوت قرآن می‌پردازند؛ علاوه بر اینکه در این قرآن یک ترجمه مکتوب به زبان فارسی وجود دارد، در قلم هوشمند بصیر نیز زبان‌های فارسی، انگلیسی، فرانسوی، روسی، آلمانی و ترکی (آذری) در نظر گرفته شده است.

 

 وی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق، منتخب مفاتیح‌الجنان، گلچین نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، آموزش احکام و خلاصه تفاسیر نمونه و المیزان و کتاب راهنمای کاربردی سفر شامل 15 زبان با گارانتی یکساله و خدمات سه ساله است، برای این قرآن نفیس در نظر گرفته شده است.

 

سرمدی معتقد است، برای قرآن کریم به خط نستعلیق، یک جعبه برای هدیه و یک کیف برای سفر در نظر گرفته شده است که در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با تخفیفات ویژه  یعنی با قیمت 330 هزار تومان به فروش خواهد رسید.

 

سرمدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تفاوت این قرآن با قرآن‌های دیگر به همراه قلم هوشمند چیست، بیان می‌کند: برخی از قرآن‌هایی که با قلم هوشمند در بازار وجود دارد، با هدیه 170 هزار تومان به مخاطبان ارائه می‌شود اما بیشتر به خط عربی یا بدون ترجمه و یا ترجمه زیر آیات است، اما ویژگی این قرآن آن است که اولین بار به صورت خط نستعلیق بوده که 6 سال نگارش آن به طول انجامیده و ترجمه مقابل و روان است که همین امر باعث افزایش تعداد صفحات با استفاده از کاغذ گلاسه و تصاویر و خطاطی زیبا گشته است.

 

بر اساس این گزارش، قرآن کریم به خط نستعلیق به همراه قلم هوشمند بصیر در 1232 صفحه و با هدیه 330 هزار تومان از سوی نشر سرمدی منتشر و روانه بازار نشر شده است که علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب نفیس می‌توانند با شماره تلفن 02166487340 الی 44 و یا با شماره همراه 09121777110 تماس حاصل کنند.

/ 0 نظر / 21 بازدید