نمایشگاه دست‌نویس‌های کهن، کتاب‌های چاپ سنگی و چاپی با موضوع پزشکی

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان این مطلب گفت: «در این نمایشگاه، گنجینه ارزشمندی از دست‌نویس‌های کهن، مانندِ فصول (اثر بقراط حکیم)، نفایس الفنون فی عرایس العیون (اثر محمد بن محمود آملی) و المائه فی الصناعه الطبّیه (اثر ابوسهل عیسی بن یحیی) به نمایش گذاشته شده است».

 

محمدجواد قوی خاطرنشان کرد: «در بخش دیگری از این نمایشگاه، مجموعه‌کتاب‌های ارزشمند چاپ سنگی با موضوع پزشکی، مانندِ القانون فی الطب (اثر ابن سینا)، اکسیر اعظم، حدود الامراض، میزان الطب، مفرح القلوب، تشریح بدن انسان و تحفه حکیم مؤمن، در معرض دید عموم قرار گرفته است».

 

وی با بیان این که در کنار دست‌نویس‌های کهن و مجموعه‌کتاب‌های چاپ سنگی، کتاب‌های چاپی ارزشمندی مانند طب الامام موسی الکاظم علیه‌السلام، طب الامام الصادق علیه‌السلام، اطلاعات پزشکی خانواده، مبانی آداب و رسوم تغذیه، بیماری و درمان، رساله جامع الشفاء، و زندگی با دردهای مزمن، در معرض نمایش عموم قرار دارد، افزود: «با توجه به غنای کتابخانه آستان قدس رضوی از لحاظ وجود دست‌نویس‌های کهن و کتاب‌های چاپ سنگی و چاپی، این سازمان با هدف معرفی این مجموعه به نسخه‌شناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان، به مناسبت‌های مختلفی اقدام به برگزاری نمایشگاه می‌کند که مورد توجه جامعه علمی قرار دارد».

 

گفتنی است که «نمایشگاه دست‌نویس‌های کهن، کتاب‌های چاپ سنگی و چاپی با موضوع پزشکی»، همه‌روزه از چهارم تا دهم شهریورماه، صبح و بعد از ظهر در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، پذیرای عموم علاقه‌مندان به آثار فرهنگی و معنوی است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
شرکت شارژآل

با عرض سلام و وقت بخیر همکار گرامی؛ شما به عنوان یکی از دارندگان 500وبلاگ برتر مد نظر شرکت ما مبنی بر ایجاد فروشگاه کارت شارژ انتخاب شده اید. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فروش کارت شارژ در اینترنت می باشد که با دعوت از وبلاگ نویسان کوشا و با پشتکار و در اختیار گذاشتن یک فروشگاه کارت شارژ مستقل به مدیران وبلاگ ها این امکان را فراهم می آورد که با فروش هر کارت شارژ در سود فروش آن ها سهیم باشند.قابل ذکر است که تمامی کارت شارژ های موجود در این شرکت در اختیار شما قرار می گیرد و شما با فروش هر کارت شارژ در فروشگاه خود می توانید اقدام به کسب درآمد نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده یک فروشگاه تست هر چه زودتر به سایت ما مراجعه فرمایید. با آرزوی موفقیت و شاد کامی از خداوند منان برای شما.