دومین کارگاه مجهز مرمت و نگهداری نسخ خطی در کتابخانه ملی افتتاح شد

همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره تجلیل از حامیان نسخ خطی کشور، دومین کارگاه مجهز مرمت و نگهداری نسخ خطی و کتاب های نفیس در ساختمان کتابخانه ملی و با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی افتتاح شد.

 

در ابتدای مراسم افتتاح این کارگاه که علاوه بر معاون اسناد ملی سازمان چند از مدیران کل اسناد ملی و کارکنان و متخصصان کارگاه مذکورنیز حضور داشتند، دکتر صلاحی بیان داشت: حفاظت و نگهداری از مکتوبات گذشته و به بیانی دیگر از میراث مکتوب، آنهم در چنین فضایی که همه چیز به صورت تخصصی و با تجهیزات کامل آزمایشگاهی انجام می شود، جزء افتخارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی است و این مسئله نشان می دهد که این سازمان ظرفیت های بسیاری در زمینه فعالیت های تخصصی حفاظت و نگهداری منابع دارد که می تواند برای سایر سازمان ها و حتی برای خیلی از کشورهای جهان، یک الگو باشد. دکتر صلاحی در ادامه با بازدید از بخش های مختلف این کارگاه تخصصی، از نزدیک با روند فعالیت آن آشنا شد.


شایان ذکر است با افتتاح کارگاه شماره 2 مرمت اداره کل حفاظت و نگهداری معاونت اسناد ملی، در کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران تبدیل به دارنده بزرگ ترین و کامل ترین مرکز حفاظت، نگهداری و مرمت نسخ خطی، کتاب های نفیس و نادر و پیایندها و مطبوعات در سطح خاورمیانه شد.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
کوشا

اىا ازبىرون کتاب بسىار ارزشمند که در حال خراب شدن هست را قبول مىکنىد ىا جاى را معرفى کنىد