89 اثر به دبیرخانه سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی رسید

53 عنوان کتاب، 29 مقاله و 7 پایان نامه به دبیرخانه این آیین که با هدف گردآوری پژوهش های انجام شده در حوزه نسخ خطی برگزار می شود، ارسال شده است.

 


از محورهای این همایش می توان به موضوع حفاظت و نگهداری نسخ خطی، فهرست‌ نگاری نسخ خطی، صحافی، مرمت و آسیب‌شناسی نسخ خطی، اهدای نسخ خطی به کتابخانه‌ ها، تصحیح و تحقیق نسخ خطی، تحقیق در عرصه ‌های مربوط به نسخه‌ شناسی، نسخه ‌پردازی و شیوه تصحیح و ترجمه نسخ خطی اشاره کرد.

 


بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، ارزیابی و معرفی مجلات تخصصی در حوزه نسخ خطی، مقالات نقد و معرفی متون و نسخه‌شناسی، انتشار نسخ خطی تصحیح شده، پایان‌نامه‌های دانشجویی در زمینه تصحیح متون و نسخه شناسی و تولیدات رادیویی و تلویزیونی از دیگر محورهای این همایش است.

 


کلیه پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و مراکز تحقیقاتی می توانند برای شرکت در این آئین علمی، یک نسخه از آثار پژوهشی خود را در محور های ذکر شده در قالب کتاب، پایان نامه، مقاله، فهرست، نقد و تصحیح متون که در سال 1391 چاپ و منتشر شده است، برای ارزیابی، انتخاب و معرفی آثار برتر به دبیرخانه آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی به آدرس تهران، بزرگراه شهید حقانی، بلوار کتابخانه ملی، کتابخانه ملی، اداره کل کتاب های خطی و نادر ارسال نمایند.

 


همچنین تلفن های 6-81622784 و 88644045 و 88644052 آماده پاسخگویی به علاقه مندان است. گفتنی است مهلت ارسال چکیده مقالات تا15 شهریور ماه سال جاری است. سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی، آبان ماه سال جاری توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود.

/ 1 نظر / 3 بازدید
برده ولی آزاد

چنان درگیر چاله های پشت سر بودم که چاه پیش رو را ندیدم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خوشا آنانکه با گذر عمر پیر و با کهنه شدن عشق جوان می شوند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] من اگر فکر کنم همیشه برنده ام با اولین شکست همیشه بازنده خواهم ماند. شکست پذیرفتنی نوعی برد است [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم شما از هر آنچه نیکی ست.متشکرم از حضورتون عزیز