بازدید مسئولان شیراز از موزه نسخ خطی اسلامی ISC

چهارشنبه 30 بهمن ماه 1392 مهندس علیرضا پاک فطرت، شهردار شیراز، حجت الاسلام و المسلمین سقاچی مدیر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری شیراز، آقای دستغیب مدیر عامل مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز و حجت الاسلام و المسلمین حسینی مقدم، مدیرکل سازمان حج و اوقاف استان فارس در آستانه برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در شیراز از موزه قرآنی و نسخ خطی اسلامی بازدید کردند.  

 

بر اساس اعلام روابط عمومی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) این موزه به همت داریوش نویدگویی در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تاسیس گردیده است .

در این موزه ارزشمند، قرآن هایی از دوره های مختلف اسلامی، نسخ مختلف آن و خطوط و نقوش مختلف قرآنی به نمایش در آمده است.

 

در این بازدید، شهردار شیراز با ابراز خرسندی از راه اندازی چنین موزه هایی که به اعتلای فرهنگ قرآنی و ترویج آن کمک می کند به آمادگی شهر شیراز در برپایی هر چه باشکوه تر سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اشاره کرد.

 

همچنین داریوش نوید گویی به عنوان اهدا کننده این مجوعه نفیس به مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با تشکر از دکتر مهراد به عنوان بانی تاسیس این نمایشگاه، بر کمک همه جانبه مسئولان شهری به منظور هر چه پربار کردن چنین نمایشگاه هایی که به نشان دادن عظمت هویت فرهنگی اسلامی شیراز کمک می کند تاکید کرد.

 

دکتر مهراد نیز به عنوان رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با اشاره به این مجموعه ارزشمند به عنوان یک میراث فرهنگی غنی، به نقش تاثیرگذار این گونه فعالیت ها اشاره کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید