مجمع خادمین نسخ خطی فارسی و اسلامی

ابوذر ابراهیمی ترکمان روز گذشته با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با رضا صالحی امیری رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در ابتدای این دیدار ابراهیمی ترکمان ضمن تاکید بر آمادگی کامل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، تأسیس «مجمع خادمین نسخ خطی فارسی و اسلامی» با هدف حفظ و احیای میراث گران سنگ تمدن اسلامی ایرانی در کشورهای دیگر را خواستار شد.

 

وی گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی می تواند از توانمندی رایزنی های فرهنگی جهت امضای تفاهم نامه های فرهنگی با مراکز کتابخانه ای دیگر کشورها نیز بهره مند گردد و با اعزام کارشناسان وفهرست نویسان متبحر کشورمان به مراکز کتابخانه های دیگر کشورها، زمینه ثبت و چاپ آثار نسخ خطی اسلامی - ایرانی را فراهم نماید.

 

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به وجود دهها هزار نسخه ارزشمند خطی در حوزه زبان و ادبیات فارسی و تاریخ معاصر (اسناد تاریخی نهضت جنگل ، دوره    قاجار و ... ) در مراکز کتابخانه ای کشورهای آسیای میانه، بر آمادگی این سازمان جهت سامان دهی به جمع آوری نسخ خطی و آثار ارزشمند حوزه تمدنی اسلامی - ایرانی در این حوزه تاکید کرد.

/ 0 نظر / 22 بازدید